O NAS

„Prawo bez Strachu” to kampania społeczna zainicjowana przez czworo prawników, której celem jest pokazanie, że każdy boryka się z problemami prawnymi, ale trzeba stawiać im czoła nawet jeśli po drugiej stronie stoi potężna instytucja. Kampania adresowana jest do grup społecznych szczególnie narażonych na nierówną walkę sądową (z bankami, ubezpieczycielami, mediami itp.), bądź dotyczy kwestii ważkich społecznie (rozwody). Każdy aspekt naszego życia jest uregulowany prawnie i trzeba zdawać sobie z tego sprawę, znać swoje prawa i możliwe rozwiązania. Istnieje wiele barier i obaw, które powstrzymują nas przed walką o swoje prawa, wiele z nich jednak można w prosty sposób ominąć lub są też całkowicie nieuzasadnione. Szukamy rozwiązań, dyskutujemy i edukujemy!

Każdy w życiu doświadcza momentu, w którym potrzebuje porady prawnej. Rozwód oraz podział majątku, kredyt hipoteczny wzięty w obcej walucie oraz związane z tym problemy, naruszenie dóbr osobistych bądź dochodzenie odszkodowania, to najczęstsze tematy porad prawnych oraz spraw sądowych. W społeczeństwie istnieje jednak przeświadczenie, by radzić sobie ze swoimi problemami samemu. Wiele osób boi się udać do prawnika i poprosić o profesjonalną poradę oraz wsparcie prawne, a przez to może stracić bardzo wiele podczas rozpraw sądowych, które zakończą się niesatysfakcjonującym dla nich wynikiem.

.

.

KAROLINA MARSZAŁEK, adwokat i mediator

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i obroniła pracę magisterską pod tytułem „Postępowanie odrębne w sprawach o rozwód”. Od 2013 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Po zdanym egzaminie adwokackim rozpoczęła praktykę prawniczą w ramach własnej Kancelarii Adwokackiej i zajmuje się prawem rodzinnym i spadkowym. Jest pomysłodawczynią projektu „Rozwód po dżentelmeńsku”.

W prowadzonych sprawach dba o interes klientów, ale także ich małoletnich dzieci. W pierwszej kolejności stara się w drodze negocjacji lub mediacji ustalić wszystkie istotne kwestie, a dopiero jeżeli nie uda się dojść do porozumienia podejmuje rękawicę i broni interesów klientów w postępowaniu sądowym.

Karolina Marszałek jest także mediatorem w Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie.

.

dr ANNA STASIAK-APELSKA, radca prawny

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie z wyróżnieniem. Absolwentka studiów doktoranckich w Polskiej Akademii Nauk. Po przeprowadzeniu licznych badań naukowych, obroniła rozprawę doktorską pt. „Tytuł utworu w systemie prawa autorskiego”,  której promotorem był prof. zw. dr hab. Jacek Sobczak.

Zajmuje się prawem własności intelektualnej, doradzając podmiotom polskim i zagranicznym m.in. w zakresie prawa autorskiego, prawa prasowego, prawa własności przemysłowej.

Od 2018 r. jest także ekspertem w Centrum Adama Smitha z zakresu prawa własności intelektualnej.

.

BARTOSZ CZUPAJŁO, adwokat

Członek Izby Adwokackiej w Warszawie od 2013 r. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z wyróżnieniem. Absolwent Szkoły Prawa Brytyjskiego organizowanej na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge oraz Podyplomowych Studiów Prawa Karnego Skarbowego i Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od 2017 r. reprezentuje kredytobiorców, których przekonywano, że kredyt waloryzowany kursem waluty obcej (zwykle w CHF) będzie dla nich bardziej opłacalny, bezpieczny i tańszy od kredytu złotówkowego, lub którzy nie mieli zdolności na zaciągnięcie zwykłego kredytu złotówkowego.

Prywatnie miłośnik kuchni włoskiej i pieszych wędrówek po górach.

.

MICHAŁ MILLER, adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył Aplikację Adwokacką oraz kurs Mediatora. Obecnie wykonuje zawód adwokata, jest członkiem Sekcji Prawa Odszkodowawczego oraz Prawa Medycznego i Farmaceutycznego w Warszawskiej Izbie Adwokackiej.

Specjalizuje się w udzielaniu kompleksowej pomocy prawnej osobom poszkodowanym wskutek błędów medycznych, wypadków komunikacyjnych, wypadków przy pracy oraz wypadków w rolnictwie. Prowadzi postępowania zarówno w zakresie wykazania odpowiedzialności sprawcy szkody, jak i uzyskania odpowiedniego odszkodowania, zadośćuczynienia lub renty.

Prywatnie lubi zwiedzać świat, poznawać ciekawych ludzi i pić dobre wino.

.

Jesteś prawnikiem i zainteresowała Cię nasza kampania? Skontaktuj się z nami i napisz, w jaki sposób chciałbyś się zaangażować: kontakt@prawobezstrachu.pl.

Zapraszamy do kontaktu!