O NAS

Każdy w życiu doświadcza momentu, w którym potrzebuje porady prawnej.

Rozwód? Alimenty? Podział majątku? Kredyt frankowy? Odszkodowanie za naruszenie dóbr osobistych? Odszkodowanie wypadkowe? Walka z ubezpieczycielem?  Ktoś wykorzystuje Twoje logo? Ktoś wrzucił Twoje zdjęcie do internetu przy reklamie jakiegoś produktu?

To bardzo częste sytuacje, czasami trudne. Często próbujemy poradzić sobie z nimi sami, korzystając z wiedzy internetowej czy doświadczeń znajomych, a kontakt z prawnikiem odkładamy na później. A przecież efekty źle rozwiązanych problemów prawnych dotkną nas i naszych bliskich, mogą spowodować straty finansowe i negatywnie wpłynąć na komfort naszego życia.

Dlaczego więc boimy się iść do prawnika i poprosić o profesjonalną poradę prawną?

Od problemów nie da się uciec, lepiej stawić im czoła, zanim się skumulują. Poznaj swoje prawa, a w trudnych przypadkach możesz skorzystać z wiedzy profesjonalnych pełnomocników. Kontakt z prawnikiem jest jak wizyta u lekarza, fachowa porada może uchronić Cię od problemu lub pomóc go rozwiązać.

Dlatego powstało „Prawo bez Strachu”.

Prawo bez Strachu to kampania społeczna, której celem jest uświadomienie, że każdy boryka się z problemami prawnymi, ale trzeba stawiać im czoła nawet jeśli po drugiej stronie stoi potężna instytucja. Chcemy dotrzeć do wszystkich, szczególnie tych narażonych na nierówną walkę sądową (z bankami, ubezpieczycielami, mediami itp.) oraz borykających się z trudnymi sprawami osobistymi (np. rozwodem).

Jesteśmy grupą prawników. Chcemy pokazać, że prawo ma ludzką stronę, może być zrozumiałe i przystępne, a przede wszystkim, że ma wpływ na życie każdego z nas.

Wierzymy, że odpowiednia edukacja prawna i szerzenie wiedzy na temat metod rozwiązywania problemów prawnych pomoże wielu osobom pokonać barierę strachu przed skorzystaniem z profesjonalnej i bezpiecznej porady prawnej, która może pomóc uniknąć przykrych konsekwencji nawet małych problemów.

.

.

KAROLINA MARSZAŁEK, adwokat i mediator

Jestem adwokatem i mediatorem. Pomagam Klientom w negocjacjach, mediacjach i postępowaniach sądowych w sprawach rodzinnych i spadkowych.

Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudny emocjonalnie potrafi być rozwód i staram się, aby był to rozwód po dżentelmeńsku z poszanowaniem praw małżonków, ale także nie zapominam o najmłodszych członkach rodziny. Przed wszczęciem sprawy o rozwód staram się w drodze negocjacji lub mediacji ustalić wszystkie istotne kwestie, m.in. winy w rozkładzie pożycia, opieki nad dziećmi, kontaktów z dziećmi, alimentów i podziału majątku, tak aby postępowanie trwało jak najkrócej i było jak najmniej stresujące. Jeżeli małżonkom nie uda się dojść do porozumienia, podejmę rękawicę i bronię interesów moich Klientów w postępowaniu sądowym.

Ukończyłam Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i obroniłam pracę magisterską pod tytułem „Postępowanie odrębne w sprawach o rozwód”. Poszerzam moją wiedzę również w ramach studiów podyplomowych Prawo rodzinne z elementami psychologii na Uniwersytecie Łódzkim.

Od 2013 roku jestem członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, a od 2020 roku mediatorem w Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie. Jestem pomysłodawczynią projektu „Rozwód po dżentelmeńsku”.

Prywatnie poświęcam czas rodzinie i czytaniu kryminałów.

.

dr ANNA STASIAK-APELSKA, radca prawny

Doradzam Klientom m.in. w zakresie prawa autorskiego, prawa prasowego i prawa własności przemysłowej. Współpracuję z artystami, którzy z racji wykonywanego zawodu i popularności narażeni są na zdecydowanie silniejszą falę hejtu, ale także z osobami całkowicie prywatnymi, które doświadczyły naruszenia dóbr osobistych czy to w internecie, czy  w prasie drukowanej. Każdą sprawę traktuję indywidualnie, tym bardziej, iż są to często bardzo emocjonalne sytuacje i pomoc profesjonalisty, który spojrzy „chłodnym okiem”, bywa niezwykle istotna. Pełna dyskrecja oraz wzajemne zaufanie są podstawowymi elementami współpracy.

Pomagam planować pierwsze i kolejne kroki dla bezpiecznego prowadzenia firmy w zakresie zapobiegania nieuczciwej konkurencji. Zajmuję się także audytami własności intelektualnej. Wspieram przy rejestracji m.in. znaków towarowych oraz monitoruję, czy nikt nie podszywa się pod markę mojego mocodawcy. Jestem radcą prawnym z zawodu i zamiłowania.

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Po przeprowadzeniu licznych badań naukowych, obroniłam rozprawę doktorską pt. „Tytuł utworu w systemie prawa autorskiego”, której promotorem był prof. Jacek Sobczak. Jestem także ekspertem w Centrum Adama Smitha z zakresu prawa własności intelektualnej.

 „Poza godzinami” zajmuję się Krakowskim Teatrem Komedia. Moje hobby to podróżowanie i poznawanie nowych kultur.

.

WIOLETTA MIROS, adwokat

Zajmuję się rozwiązywaniem sporów sądowych, w szczególności związanych z roszczeniami przeciwko bankom, wynikającymi z umów kredytów powiązanych z kursem waluty obcej. Doradzam osobom fizycznym i przedsiębiorcom w zakresie sporządzania i opiniowania umów, a także przygotowuję opinie oceniając ryzyka i możliwości związane z sytuacją prawną Klienta.

Zdaję sobie sprawę z tego, że stawienie czoła tak dużym podmiotom jak banki bez odpowiedniego wsparcia może być przytłaczające, dlatego wielką wagę przykładam do kontaktu z Klientem. Na każdym etapie sprawy musi on czuć pewność, że może zwrócić się do mnie z wszelkimi pytaniami czy wątpliwościami – w swojej pracy kieruję się zasadą, zgodnie z którą tylko pełna informacja pozwala na zbudowanie koniecznego zaufania między Klientem a jego pełnomocnikiem.

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Następnie odbyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Od 2018 roku jestem członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Jestem miłośniczką zwierząt, planszówek i dobrego kina.

.

PATRYCJA KOWALCZYK, radca prawny

Specjalizuję się w zagadnieniach związanych z rozwiązywaniem sporów, w tym w szczególności pomagam i doradzam konsumentom w sporach sądowych przeciwko bankom o roszczenia wynikające z umów kredytów powiązanych walutą obcą. Konsumenci występujący z roszczeniami przeciwko bankom znajdują się niewątpliwie w słabszej pozycji, dlatego tak ważnym dla mnie jest, aby móc pomagać im w uzyskaniu należytej ochrony ze strony wymiaru sprawiedliwości, w tym w jak najpełniejszy sposób reprezentować ich interesy. Doradzam i pomagam również osobom fizycznym i przedsiębiorcom w zakresie sporządzania i opiniowania umów oraz opinii prawnych.

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez kilka lat zajmowałam stanowisko asystenta sędziego w sądach warszawskich. Od 2020 roku jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Prywatnie miłośniczka kuchni wegetariańskiej i jogi.

.

BARTOSZ CZUPAJŁO, adwokat

Od 2017 roku reprezentuję kredytobiorców, których przekonywano, że kredyt waloryzowany kursem waluty obcej (zwykle w CHF) będzie dla nich bardziej opłacalny, bezpieczny i tańszy od kredytu złotówkowego, lub którzy nie mieli zdolności na zaciągnięcie zwykłego kredytu złotówkowego.

Ukończyłem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z wyróżnieniem. Jestem absolwentem Szkoły Prawa Brytyjskiego organizowanej na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge oraz Podyplomowych Studiów Prawa Karnego Skarbowego i Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Prywatnie lubię kuchnię włoską i piesze wędrówki po górach.

.

MICHAŁ MILLER, adwokat

Specjalizuję się w udzielaniu kompleksowej pomocy prawnej osobom poszkodowanym wskutek błędów medycznych, wypadków komunikacyjnych, wypadków przy pracy oraz wypadków w rolnictwie. Prowadzę postępowania zarówno w zakresie wykazania odpowiedzialności sprawcy szkody, jak i uzyskania odpowiedniego odszkodowania, zadośćuczynienia lub renty.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyłem aplikację adwokacką oraz kurs mediatora. Jestem członkiem Sekcji Prawa Odszkodowawczego oraz Prawa Medycznego i Farmaceutycznego w Warszawskiej Izbie Adwokackiej.

Prywatnie lubię zwiedzać świat, poznawać ciekawych ludzi i pić dobre wino.

.

Jesteś prawnikiem i zainteresowała Cię nasza kampania? Skontaktuj się z nami i napisz, w jaki sposób chciałbyś się zaangażować: kontakt@prawobezstrachu.pl.

Zapraszamy do kontaktu!