WIDEO

20 KWIETNIA2021 – SILNA MARKA I WYNALAZKI

► 20.04.2021 – Zapraszamy do wysłuchania rozmowy r. pr. Anny Stasiak-Apelskiej z p. Wojciechem Kozłowskim, prezesem Baziółka – producenta świeżych ziół, na temat siły marki, jej znaczenia, jakości oraz wynalazków – to nie zawsze skomplikowane maszyny!

.

7 KWIETNIA2021 – PKO BANK POLSKI O KREDYTACH FRANKOWYCH

► 07.04.2021 – Zapraszamy na spotkanie z p. Rafałem Kozłowskim – Wiceprezesem Zarządu PKO Banku Polskiego, z którym adw. Bartosz Czupajło rozmawia na temat fenomenu kredytów frankowych – przyczynach i skutkach ich udzielania na tak szeroką skalę, szczegółów dotyczących prac nad ugodami prowadzonymi przy wsparciu i zaangażowaniu KNF oraz przygotowań PKO BP do zawierania ugód z klientami, w tym komu, kiedy i w jakim kształcie ugody będą proponowane.

.

9 MARCA 2021 – ZALETY PRAW WYŁĄCZNYCH DO ZNAKÓW TOWAROWYCH

► 09.03.2021 – Rozmowa dr Anny Stasiak-Apelskiej z dr Piotrem Zakrzewskim – Zastępcą Prezesa UPRP nt. procedury zgłoszenia znaku towarowego do UPRP, nowego systemu oraz możliwości zgłaszania muzycznych znaków towarowych.

.

2 MARCA 2021 – POSTĘPOWANIE DOWODOWE W SPRAWACH O ROZWÓD

► 02.03.2021 – Adwokat Karolina Marszałek oraz adwokat Marta Chmielewska przybliżają temat dowodów, czyli faktów i materiałów, które mają istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia naszej sprawy. Wyjaśniają, jakich dowodów zawsze wymaga sąd, a także podpowiadają, jakie dodatkowe materiały dowodowe mogą pomóc wygrać sprawę.

.

15 LUTEGO 2021 – SPRAWY FRANKOWE W SĄDZIE OKRĘGOWYM W WARSZAWIE – AKTUALNE PROBLEMY I PERSPEKTYWY

► 15.02.2021 – Odbyło się spotkanie, w którym Bartosz Czupajło i jego gość – rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie SSO Sylwia Urbańska poruszyli tematy dotyczące m.in.: aktualnych problemów związanych z ogromną ilością spraw frankowych wpływających do Sądu Okręgowego w Warszawie, pomysłów i sposobów na przyspieszenie rozpoznawania spraw frankowych oraz założeń dotyczących funkcjonowania nowego XXVIII Wydziału ds. kredytów waloryzowanych kursem waluty obcej.

.

9 LUTEGO 2021 – WARTOŚĆ INTELEKTUALNA PRZY ZAKUPACH DLA FIRMY – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

► 09.02.2021 – Odbyło się spotkanie, w którym Anna Stasiak-Apelska i jej gość – Senior International Manager Andrzej Zawistowski rozmawiali o własności intelektualnej przy zakupach dla firmy. Omówione zostały m.in. łańcuch dostaw, znaczenie marki przy wyborze produktu i zabezpieczenie marki od strony formalnej.

.

2 LUTEGO 2021 – MEDIACJA JAKO JEDNA Z METOD ROZWIĄZYWANIA SPORÓW

► 02.02.2021 – Odbyło się spotkanie z Karoliną Marszałek, adwokatem i mediatorem, na temat mediacji jako jednej z metod rozwiązywania sporów, korzyści płynących z mediacji, roli pełnomocnika w toku mediacji oraz kosztów mediacji i wpływu ugody przed mediatorem na koszty sądowe.

.

5 STYCZNIA 2021 – JAK ZADBAĆ O DZIECI W TRAKCIE ROZWODU?

► 05.01.2021 – Odbyło się spotkanie z Dagmarą Potęgą-Sidorowicz, psycholożką oraz certyfikowaną psychoterapeutką, oraz Karoliną Marszałek, adwokatem i mediatorem, o tym, jak zadbać o dzieci w trakcie rozwodu.

.

22 GRUDNIA 2020 – CO DALEJ Z TZW. KREDYTAMI FRANKOWYMI?

Odbyło się spotkanie z adw. Bartoszem Czupajło i Arturem Zwalińskim, Zastępcą Dyrektora Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów w UOKiK, poświęcone wyzwaniom i perspektywom związanym z przyszłością tzw. kredytów frankowych.

.

15 GRUDNIA 2020 – ANONIMOWOŚĆ W INTERNECIE

Na spotkaniu radca prawny Anna Stasiak-Apelska wraz z Renata Pałys, znaną polską aktorką, poruszyły temat anonimowości w Internecie.

.

8 GRUDNIA 2020 – PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE

Odbyło się spotkanie z Karoliną Marszałek i Magdaleną Arczewską poświęcone przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie ze zwróceniem uwagi na regulacje prawne w Polsce i na świecie.

.

24 LISTOPADA 2020 – SESJA LIVE: INSTYTUCJE FINANSOWE W LATACH 2005-2010 – KULISY

Spotkanie z Bartoszem Czupajło, Agnieszką Rogozińską oraz Arkadiuszem Szcześniakiem poświęcone kulisom funkcjonowania instytucji finansowych w latach 2005-2010 – to właśnie w tym czasie udzielono zdecydowaną większość kredytów frankowych.

.

17 LISTOPADA 2020 – SESJA LIVE: ZDJĘCIA W INTERNECIE

Na spotkaniu online radca prawny Anna Stasiak-Apelska będzie rozmawiała z Iloną Adamską, wydawcą Law Business Quality, autorką książek i inspiratorką, na temat publikowania i wykorzystywania zdjęć w internecie.

.

10 LISTOPADA 2020 – SESJA LIVE: UBEZPIECZENIA A KORONAWIRUS

Spotkanie online z adwokatem Michałem Millerem i jego gościem – Katarzyną Cichawą, przedstawicielką branży ubezpieczeniowej. Tematem spotkania były ubezpieczenia związane z koronawirusem.

.

3 LISTOPADA 2020 – SESJA LIVE: WYROK TRYBUNAŁU DOTYCZĄCY PRAWA DO ABORCJI

Wirtualne spotkanie z adwokat Karoliną Marszałek oraz lekarzem specjalistą ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej Antonim Sierantem. Podczas relacji został poruszony temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego dot. prawa do aborcji oraz jakie niesie ze sobą konsekwencje prawne oraz medyczne.

.

22 PAŹDZIERNIKA 2020 – WTORKOWE SPOTKANIA – TERAZ ONLINE

Szanowni Państwo, w związku z nowymi obostrzeniami, postanowiliśmy, że kolejne spotkania będą odbywać się online – w każdy wtorek o 18:00 będziemy prowadzili spotkanie live dotyczące konkretnego tematu na naszym profilu na Facebooku. Zachęcamy do śledzenia profilu oraz zadawania pytań – postaramy się poruszyć każdy temat w naszych sesjach live. Pytania można zadawać poprzez mail: kontakt@prawobezstrachu.pl lub Facebooka.

Zapraszamy na: FB/PrawoBezStrachu

.

15 PAŹDZIERNIKA 2020 – RELACJE Z WTORKOWYCH SPOTKAŃ

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych wtorkowych spotkań.

Spotkanie dotyczące spraw frankowych z adwokatem Bartoszem Czupajło oraz gościem – Elizą Gwiazdą:

Spotkanie dotyczące odszkodowań za wypadki komunikacyjne z adwokatem Michałem Millerem oraz gościem – Moniką Zamachowską:

.

28 WRZEŚNIA 2020 – KONFERENCJA PRAWO BEZ STRACHU

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej pierwszej konferencji prasowej „Prawo bez Strachu”, która odbyła się 22 września. Na konferencji obecni byli zaproszeni dziennikarze oraz gwiazdy, które postanowiły wesprzeć naszą kampanię społeczną.

.

25 SIERPNIA 2020 – ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA

Od 29 września, w każdy wtorek o godz. 18:00 będziemy spotykać się w restauracji Avangarda przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie, aby porozmawiać o najważniejszych kwestiach, wyjaśnić podstawowe zagadnienia i odpowiedzieć na Państwa pytania. Spotkania będą podzielone tematycznie (wykaz tematów z datami podany poniżej). Na spotkaniach obecne będą gwiazdy znane z telewizji i sceny artystycznej, które również opowiedzą z jakimi problemami prawnymi, odpowiadającymi zakresowi omawianemu na spotkaniu, się zmagają.

Zapisy na darmowe spotkania prowadzone są mailowo: kontakt@prawobezstrachu.pl.

 • 29 września – Bartosz Czupajło (sprawy frankowe)
 • 6 października – Michał Miller (odszkodowania komunikacyjne)
 • 13 października – Karolina Marszałek (rozwody)
 • 20 października – Anna Stasiak-Apelska (naruszenie dóbr osobistych)
 • 27 października – Bartosz Czupajło (sprawy frankowe)
 • 3 listopada – Michał Miller (odszkodowania komunikacyjne)
 • 10 listopada – Karolina Marszałek (rozwody)
 • 17 listopada – Anna Stasiak-Apelska (naruszenie dóbr osobistych)
 • 24 listopada – Bartosz Czupajło (sprawy frankowe)
 • 1 grudnia – Michał Miller (odszkodowania komunikacyjne)
 • 8 grudnia – Karolina Marszałek (rozwody)
 • 15 grudnia – Anna Stasiak-Apelska (naruszenie dóbr osobistych)
 • 22 grudnia – Bartosz Czupajło (sprawy frankowe)