WSPARLI NAS

Eliza Gwiazda

„Uważam, że Polacy nie są pozytywnie nastawieni do środowiska prawniczego, dlatego cieszę się, że powstała kampania Prawo bez Strachu. Korzystanie z pomocy prawnej nie jest niczym wstydliwym, a wręcz serdecznie każdemu polecam zwrócenie się ze swoim problemem do profesjonalisty, który podsunie odpowiednie rozwiązania, wyjaśni kolejne etapy postępowania i zajmie się wszystkimi formalnościami. Kilka lat temu wzięłam kredyt we frankach i teraz próbuję zmienić umowę kredytową. Gdyby nie pomoc prawnika, nigdy nie pomyślałabym, że jest na to szansa i nie odważyłabym się zrobić tego pierwszego kroku, by ją zmienić. Dlatego wspieram kampanię Prawo bez Strachu, ponieważ uważam, że pomoc prawna, nawet w postaci porady od profesjonalisty może nam bardzo pomóc, nakierować na odpowiednie tory naszą sprawę i przyspieszyć rozwiązanie problemu, dzięki czemu zyskamy czas i nie stracimy tylu nerwów.”

.

Marta Wiśniewska

„Wspieram kampanię społeczną „Prawo Bez Strachu”, ponieważ uważam że jest to bardzo ważne, by pokazać ludziom, że nie powinni bać się prawników. Szczególnie w obecnych czasach. Sama miałam do czynienia z wieloma różnymi sprawami, kiedy potrzebowałam porady prawnej, choćby przy okazji mojego rozwodu czy innych spraw związanych z moją karierą. Bez pomocy prawnika nie udałoby mi się doprowadzić ich do końca, a już z pewnością nie zakończyłabym ich z zadowalającymi wyrokami. Ogromna wiedza, wsparcie i rzeczowe podejście do sprawy, bez emocji, które towarzyszą osobom poszkodowanym, jest tu bardzo ważne, dlatego polecam oddać swoją sprawę w ręce profesjonalistów. Mam nadzieję, że kampania przyczyni się do tego, aby ludzie zaufali prawnikom i wykorzystali ich umiejętności w swoich sprawach.”

.

Ryszard Rembiszewski

„Uważam, że „Prawo bez Strachu” to piękna inicjatywa stworzona przez 4 świetnych fachowców. Dobrze wiem, że ludzie boją się korzystać z pomocy prawników, bo wstydzą się swoich problemów. Jednak wstyd nie powinien przysłaniać zdrowego rozsądku. Sam nieraz miałem okazję współpracować z prawnikami i zawsze nasza współpraca była bardzo owocna i satysfakcjonująca. Dzięki ich pomocy i wsparciu byłem w stanie szybko zakończyć spór prawny. Dlatego wspieram tę inicjatywę.”

.

Iwona Węgrowska

„Postanowiłam wesprzeć kampanię Prawo bez Strachu, ponieważ wielokrotnie w swoim życiu potrzebowałam pomocy prawnej i wiem jak ważne jest to, by mieć przy sobie profesjonalistę, który od początku odpowiednio poprowadzi Twoją sprawę. W swojej karierze zdarzało mi się walczyć przed sądem o naruszenie dóbr osobistych i byłam zmuszona pozwać pewne media. Od samego początku zdawałam sobie sprawę z tego, że będzie to trudne, jednak dzięki pomocy prawnika udało mi się zakończyć spór z satysfakcjonującym mnie wynikiem. Uważam, że to żaden wstyd zwrócić się o pomoc prawną, ponieważ dzięki temu nasza sprawa zostanie odpowiednio poprowadzona, a wręcz uda nam się dojść do porozumienia poza salą sądową. Poza tym jestem o wiele spokojniejsza, kiedy mogę powierzyć takie tematy profesjonaliście, gdyż wiem, że odpowiednio zadba o mój interes.”

.

Artur Chamski

„Prawo to jeden z trudniejszych działów nauki, jest w nim wiele zawiłości i nie każdy z nas jest w stanie sam poradzić sobie z prawnymi niejasnościami. Dlatego cieszę się, że powstają takie akcje jak „Prawo bez strachu”. To bardzo ważne, żeby nasze społeczeństwo było uświadamiane, że tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Prawo staje się o wiele bardziej zrozumiałe, kiedy ktoś z odpowiednimi kwalifikacjami wytłumaczy nam trudne sformułowania i przeprowadzi nas krok po kroku w naszej sprawie. Wspieram akcję, ponieważ wiem, że czasem samemu jest naprawdę trudno, a pomoc specjalisty wiele ułatwia.”

Monika Zamachowska

„Lubię prawników, to mili, wykształceni ludzie. Myślę, że tym, co nas wszystkich powstrzymuje przed zasięgnięciem porady prawnej, jest perspektywa wizyty w sądzie. Sądu nie lubi nikt. Nie znam człowieka, który nie odczuwa zdenerwowania, nawet lęku przed publicznym wystąpieniem przed sądem, w jakiejkolwiek roli. A jednak muszę powiedzieć, że te (liczne) sprawy sądowe, które mam za sobą, nie były wcale straszne. Sądzę, że najważniejsze jest przekonanie, że wszędzie pracują ludzie tacy jak my, oraz że idziemy do sądu, żeby uzyskać sprawiedliwość, a nie oszukać, czy zmanipulować kogoś. Mnie to pomaga. Pomaga mi też dobra reprezentacja prawna. Współpracowałam z wieloma prawnikami i w różnych sprawach z kodeksu cywilnego, a nawet z kodeksu karnego i wiem, że dobry prawnik to prawdziwy przewodnik w trudnym świecie przepisów i ustaw. Doświadczony adwokat potrafi być doradcą, a nawet powiernikiem, potrafi odwieść klienta od złych decyzji, często podyktowanych emocjami, łagodzi atmosferę prowadząc umiejętny dialog. Na pewno zawsze w sytuacji życiowej, w której sami nie umiemy już zapobiec eskalacji konfliktu ze stroną przeciwną, a także wtedy, gdy perspektywa walki o swoje prawa, na przykład z wielkimi instytucjami finansowymi, całkowicie nas przerasta, warto zwrócić się o poradę prawną. Na końcu możemy się przekonać, że damy radę pod każdym względem, a ten gigantyczny problem, który spędzał nam sen z powiek jest po prostu kolejną sprawą do załatwienia. Nie bójmy się prawa, ono zostało stworzone, by pomóc nam żyć ze sobą.”

.